Informacje

Z powodów zdrowotnych serwis zamknięty do dnia 20.10.2021r.
Due to health reasons, the service is closed until 20.10.2021

Kontakt

Facebook

Serwis telefonów "NR6.pl"
Ciołka 35 Lokal 100
Wola, Warszawa 01-445 Polska

serwis@nr6.pl

Zadzwoń - 799-169-469

Wymiana szybki w telefonie

Wymiana szybki w telefonie

Usługa wymiany uszkodzonej szybki w telefonie. Tak to możliwe gdy w telefonie ulega uszkodzeniu szybka, a wyświetlacz i ekran dotykowy jest sprawny wymieniamy samą uszkodzoną szybkę w telefonie.

W wielu przypadkach jest możliwość pozostawienia oryginalnego wyświetlacza a wymiany samej uszkodzonej szybki na nową. Posiadamy profejsonalny sprzęt do regeneracji wyświetlaczy dzięki czemu jesteśmy w stanie wymienić samą szybkę w telefonie lub w tablecie czy też zegarku typu smartwatch.

Na czym polega wymiana szybki w telefonie?

Wymiana szybki w telefonie polega na odseparowaniu uszkodzonej szybki od wyświetlacza w telefonie. Kiedyś stosowane były ekrany dotykowe z szybką osobno, a element wyświetlacza osobno. W dzisiejszych czasach minimalizacji i celem zachowania jak najmniejszych rozmiarów telefonów w celu zaoszczcędzenia miejsca na inne podzespoły telefonu. Ekrany są łączone z powierzchnią szybki lub szybki z ekranem dotykowm.

Posiadając odpowiednie narzędzia oraz umiejętności jest możliwość odseparowania uszkodzonej szybki od ekranu lub ekranu i panelu dotykowego. Dzięki czemu w następstwie można wymienić samą uszkodzoną szybkę telefonu. Oczywiste jest też to aby telefon wyglądał jak przed naprawą aby zespolić ją odpowiednio taką technologią jak zastosował to producent danego ekranu. A mianowicie wcześniej gdy ekran dotykowy z szybką był osobnym elementem nie zespolonym z wyświetlaczem pozostawała przestrzeń pomiędzy wyświetlaczem a szybką. Aktualnie jest ta przestrzeń wypełniona klejem o wysokiej przejrzystości dzięki czemu nie widać przestrzeni pomiędzy wyświetlaczem LCD a ekranem dotykowym. Dodatkowo ta forma łączenia wzmacnia zarówno powierzchnię ekranu jak i panelu dotykowego. Aktualnie stosowane są metody łączenia OCA (skrót z angielskiego "Optically Clear Adhesive") oraz LOCA (skrót z ang. "Liquid Optically Clear Adhesive") czym się różnią owe łączenia szybek/ekranów z wyświetlaczami? Otóż LOCA jest formą płynną kleju łączącego ekran dotykowy czy też szybkę z wyświetlaczem, natomiast OCA jest to tak zwany plaster kleju w formie stałej stosowany do połączenia wyświetlacza z szybką lub ekranem dotykowym.

Szersze zastosowanie posiada klej OCA gdyż podczas łączenia wyświetlacza z ekranem dotykowym czy też szybką w przypadku wyświetlaczy typu TFT nie zalewa polaryzatora w ekranie, jak może mieć to miejsce w przypadku zastosowania kleju LOCA który jest płynny. Ma dużo więcej zalet od kleju OCA a mianowicie: nie wymaga przycięcia tak jak to jest w przypadku kleju OCA, nie wymaga warunków niemalże bezpyłowych do stosowania, ma większą przyczepność,  nadaje się do nie równych powierzchni, może być stosowany w dużych panelach, nadaje się do aplikacji na nierówne powierzchnie, po utwardzeniu można go w łatwy sposób odseparować, obsługuje cieńsze i lżejsze konstrukcje wyświetlaczy oraz wiele innych nie wymienionwych powyżej.

Ile kosztuje wymiana szybk w telefonie?

Jest to pojęcie zależne od wielu czynników między innymi od marki oraz modelu telefonu, a głównie zależy od rodzaju zastosowanego wyświetlacza oraz skomplikowania naprawy danego ekranu.

Wymiana szybki w telefonie aktualnie wymaga rozłożenia całego telefonu na części następnie odseparowaniu uszkodzonej szybki od wyświetlacza i dopiero na połączeniu nowej szybki z ekranem a następnie złożeniu telefonu w całość tak jak przed naprawą. Często jest to proces czaso i praco-chłonny wymagający skupienia oraz odpowiednich narzędzi.

Niekiedy właściciele telefonów próbują naprawiać uszkodzone szybki w telefonach na "własną rękę" czego oczywiście nie zalecamy skutkiem czego są dalsze uszkodzenia urządzenia a co za tym idzie większe koszty naprawy telefonu czy też tableta.

Jak długo trwa naprawa uszodzonej szybki?

Większość napraw staramy się wykonywać od ręki na miejscu lecz czasem z powodu dużego obciążenia serwisu bądź braku części zamiennych na stanie nie jesteśmy w stanie wykonać naprawy tak szybko. Dokłądamy wszelkich starań aby naprawa telefonu czy też tableta trwała jak najmniej czasu, a klient mógłby cieszyć się naprawionym urządzeniem jak najszybciej.

Dlaczego warto wymienić szybkę w uszkodzonym urządzeniu?

Uszkodzona szybka czy to w telefonie czy też w tablecie powoduje następstwa typu uszkodzenie wyświetlacza, uszkodzenie ekranu dotykowego, brak dostępu do danych telefonu oraz inne powikłania.

Najczęściej dochodzi do uszkodzenia wyświetlacza w czasie gdy użytkownik uszkodzonego telefonu korzysta z niego gdy szybka jest pęknięta dochodzi do systuacji gdy ekran ma nacisk w miejscach pęknięcia szybki przez co pojawiają się 'żółte" plamy na ekranie które da się wyeliminować wyłącznie po wymianie całego wyświetlacza.

Zbita szybka, a serwis autoryzowany?

W przypadku gdy nasz telefon posiada uszkodzoną szybkę nie zalecamy wizyty w serwisie autoryzowanym ponieważ jest to uszkodzenie traktowane jako mechaniczna ingerencja w urządzenie przez co obsługa gwarancyjna jest nie zasadna w tym przypadku. Przez co zostaniemy narażeni na utratę danych oraz wysokich kosztów naprawy urządzenia.

Naprawa

Jak wyjść z Download Mode Samsung bez przycisku włączania / power?

Nov 10, 2020 przez Administrator

1. Pobierz program ReiBoot for Android : Tutaj 2. Zainstaluj program ReiBoot for Android 3. Włącz program ReiBoot for Android 4. Wybierz z okna programu One Click to Exit Download Mode 5. Telefon uruchomi się ponownie. więcej

Huawei Enjoy Z 5G - nadciąga tani średniak z 5G

May 22, 2020 przez Administrator

Niedawno w chińskim sklepie internetowym pokazał się nadchodzący model Huawei Enjoy Z 5G. Będzie to tani smartfon z obsługą 5G. Sklep jak narazie nie podał jeszcze ceny, ale za to wstawia zdjęcia urządzenia oraz jego skróconą specyfikację. Co zaoferuje nowy Enjoy?... więcej

Konieczna jest pomoc medyczna? Twój iPhone może Ci ją zapewnić!

May 22, 2020 przez Administrator

Już niedługo pokaże się aktualizacja systemu iOS 13.5, którą w tej chwili można testować. Nie zawiera ona dużo zmian, ale jedna funkcja może być pomocna, szczególnie teraz. Apple wraz z iOS 13.5 ma zezwolić automatyczne przesyłanie danych dotyczących stanu naszego zdrowia (np.... więcej