Kontakt

Facebook

Serwis telefonów "NR6.pl"
Al. Prymasa Tysiąclecia 76d
Wola, Warszawa 01-424 Polska

serwis@nr6.pl

Zadzwoń - 737-334-472

Wymiana szybki w telefonie

Wymiana szybki w telefonie

Usługa wymiany uszkodzonej szybki w telefonie. Tak to możliwe gdy w telefonie ulega uszkodzeniu szybka, a wyświetlacz i ekran dotykowy jest sprawny wymieniamy samą uszkodzoną szybkę w telefonie.

W wielu przypadkach jest możliwość pozostawienia oryginalnego wyświetlacza a wymiany samej uszkodzonej szybki na nową. Posiadamy profejsonalny sprzęt do regeneracji wyświetlaczy dzięki czemu jesteśmy w stanie wymienić samą szybkę w telefonie lub w tablecie czy też zegarku typu smartwatch.

Na czym polega wymiana szybki w telefonie?

Wymiana szybki w telefonie polega na odseparowaniu uszkodzonej szybki od wyświetlacza w telefonie. Kiedyś stosowane były ekrany dotykowe z szybką osobno, a element wyświetlacza osobno. W dzisiejszych czasach minimalizacji i celem zachowania jak najmniejszych rozmiarów telefonów w celu zaoszczcędzenia miejsca na inne podzespoły telefonu. Ekrany są łączone z powierzchnią szybki lub szybki z ekranem dotykowm.

Posiadając odpowiednie narzędzia oraz umiejętności jest możliwość odseparowania uszkodzonej szybki od ekranu lub ekranu i panelu dotykowego. Dzięki czemu w następstwie można wymienić samą uszkodzoną szybkę telefonu. Oczywiste jest też to aby telefon wyglądał jak przed naprawą aby zespolić ją odpowiednio taką technologią jak zastosował to producent danego ekranu. A mianowicie wcześniej gdy ekran dotykowy z szybką był osobnym elementem nie zespolonym z wyświetlaczem pozostawała przestrzeń pomiędzy wyświetlaczem a szybką. Aktualnie jest ta przestrzeń wypełniona klejem o wysokiej przejrzystości dzięki czemu nie widać przestrzeni pomiędzy wyświetlaczem LCD a ekranem dotykowym. Dodatkowo ta forma łączenia wzmacnia zarówno powierzchnię ekranu jak i panelu dotykowego. Aktualnie stosowane są metody łączenia OCA (skrót z angielskiego "Optically Clear Adhesive") oraz LOCA (skrót z ang. "Liquid Optically Clear Adhesive") czym się różnią owe łączenia szybek/ekranów z wyświetlaczami? Otóż LOCA jest formą płynną kleju łączącego ekran dotykowy czy też szybkę z wyświetlaczem, natomiast OCA jest to tak zwany plaster kleju w formie stałej stosowany do połączenia wyświetlacza z szybką lub ekranem dotykowym.

Szersze zastosowanie posiada klej OCA gdyż podczas łączenia wyświetlacza z ekranem dotykowym czy też szybką w przypadku wyświetlaczy typu TFT nie zalewa polaryzatora w ekranie, jak może mieć to miejsce w przypadku zastosowania kleju LOCA który jest płynny. Ma dużo więcej zalet od kleju OCA a mianowicie: nie wymaga przycięcia tak jak to jest w przypadku kleju OCA, nie wymaga warunków niemalże bezpyłowych do stosowania, ma większą przyczepność,  nadaje się do nie równych powierzchni, może być stosowany w dużych panelach, nadaje się do aplikacji na nierówne powierzchnie, po utwardzeniu można go w łatwy sposób odseparować, obsługuje cieńsze i lżejsze konstrukcje wyświetlaczy oraz wiele innych nie wymienionwych powyżej.

Ile kosztuje wymiana szybk w telefonie?

Jest to pojęcie zależne od wielu czynników między innymi od marki oraz modelu telefonu, a głównie zależy od rodzaju zastosowanego wyświetlacza oraz skomplikowania naprawy danego ekranu.

Wymiana szybki w telefonie aktualnie wymaga rozłożenia całego telefonu na części następnie odseparowaniu uszkodzonej szybki od wyświetlacza i dopiero na połączeniu nowej szybki z ekranem a następnie złożeniu telefonu w całość tak jak przed naprawą. Często jest to proces czaso i praco-chłonny wymagający skupienia oraz odpowiednich narzędzi.

Niekiedy właściciele telefonów próbują naprawiać uszkodzone szybki w telefonach na "własną rękę" czego oczywiście nie zalecamy skutkiem czego są dalsze uszkodzenia urządzenia a co za tym idzie większe koszty naprawy telefonu czy też tableta.

Jak długo trwa naprawa uszodzonej szybki?

Większość napraw staramy się wykonywać od ręki na miejscu lecz czasem z powodu dużego obciążenia serwisu bądź braku części zamiennych na stanie nie jesteśmy w stanie wykonać naprawy tak szybko. Dokłądamy wszelkich starań aby naprawa telefonu czy też tableta trwała jak najmniej czasu, a klient mógłby cieszyć się naprawionym urządzeniem jak najszybciej.

Dlaczego warto wymienić szybkę w uszkodzonym urządzeniu?

Uszkodzona szybka czy to w telefonie czy też w tablecie powoduje następstwa typu uszkodzenie wyświetlacza, uszkodzenie ekranu dotykowego, brak dostępu do danych telefonu oraz inne powikłania.

Najczęściej dochodzi do uszkodzenia wyświetlacza w czasie gdy użytkownik uszkodzonego telefonu korzysta z niego gdy szybka jest pęknięta dochodzi do systuacji gdy ekran ma nacisk w miejscach pęknięcia szybki przez co pojawiają się 'żółte" plamy na ekranie które da się wyeliminować wyłącznie po wymianie całego wyświetlacza.

Zbita szybka, a serwis autoryzowany?

W przypadku gdy nasz telefon posiada uszkodzoną szybkę nie zalecamy wizyty w serwisie autoryzowanym ponieważ jest to uszkodzenie traktowane jako mechaniczna ingerencja w urządzenie przez co obsługa gwarancyjna jest nie zasadna w tym przypadku. Przez co zostaniemy narażeni na utratę danych oraz wysokich kosztów naprawy urządzenia.

Naprawa

Wymiana wyświetlacza Samsung A41

Jan 18, 2022 przez Administrator

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung A41 Nasz serwis oferuje Państwu wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A41 w korzystnej cenowo ofercie oraz w szybkim czasie. Specjalizujemy się w naprawach telefonów marki Samsung od początku działania naszego serwisu... więcej

Wymiana wyświetlacza Samsung M31

Dec 23, 2021 przez Administrator

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung M31 Nasz serwis oferuje Państwu wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy M31 w korzystnej cenowo ofercie oraz w szybkim czasie. Specjalizujemy się w naprawach telefonów marki Samsung od początku działania naszego serwisu... więcej

Wymiana wyświetlacza Samsung A32 5G

Dec 23, 2021 przez Administrator

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung A32 5G Nasz serwis oferuje Państwu wymianę wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy A32 5G w korzystnej cenowo ofercie oraz w szybkim czasie. Specjalizujemy się w naprawach telefonów marki Samsung od początku działania naszego... więcej