Kontakt

Facebook

Serwis telefonów "NR6.pl"
Ciołka 35 Lokal 100
Wola, Warszawa 01-445 Polska

serwis@nr6.pl

Zadzwoń - 799-169-469

Serwis telefonów Huawei

Naprawiamy telefony marki Huawei od czasu gdy pojawiły się pierwsze modele marki Huawei. Ta międzynarodowa korporacja która od roku 2012 jest największym na świecie producentem urządzeń telekomunikacyjnych, a co za tym idzie nie tylko telefonów i tabletów. A także modemów routerów oraz wszelakiej maści urządzeń mobilnych i elektroniki użytkowej. Marka Huawei jest przed Apple a jedynie za Samsungiem wśród producentów elektroniki użytkowej i największej co do wielkości producentem smartfonów na świecie.
Logo Huawei Serwis
Zastosowane ekrany w telefonach marki Huawei w bardzo szybki sposób można uszkodzić. Wystarczy upadek z niewielkiej wysokości i szybka w telefonie ulega uszkodzeniu.
Wyświetlacze uszkadzają się w zależności od siły uderzenia oraz wysokości z jakiej spada telefon i często też na jaką powierzchnię upadnie Twój Huawei. Żeby uszkodzić ekran nie musi to być upadek ze znacznej wysokości. Dlatego my polecamy zastosowanie szkieł hartowanych które zwiększają szanse na uchronienie telefonu przed uszkodzeniem wyświetlacza czy szybki.
Oryginalne wyświetlacze które montowane są fabrycznie przez producenta są zespolone z ekranem dotykowym i szybką w jeden element. Często też zdarza się że cały korpus wyświetlacza jest zespolony razem wraz z baterią którą można wymienić podczas wymiany wyświetlacza w telefonie.
Wymiana samej szybki w telefonach Huawei to niewielki odsetek telefonów w których lepiej wymienić cały wyświetlacz fabrycznie zespolony z ekranem dotykowym i szybka.
Zalecamy stosowanie fabrycznych zestawów serwisowych od Huawei gdyż zapewniają one najlepszą sprawność funkcjonowania oraz dopasowanie elementów zamiennych do obudowy.
Wyświetlacze w telefonach Huawei w większości przypadków są tanie w naprawie i zawsze opłacalne bez względu na wartość telefonu. Niektóre modele posiadające wyświetlacze typu AMOLED zastosowane w telefonach Huawei są znacznie droższe gdyż technologia zastosowana do ich wykonania jest nie do podrobienia jak bywa w przypadku tańszych wyświetlaczy.

Wymiana baterii w telefonie Huawei

Większość telefonów Huawei posiada wbudowaną wewnętrzną baterię. W takich przypadkach wymiana baterii wymaga skorzystania z usług profesjonalnego serwisu gdyż wymaga to specjalistycznego sprzętu oraz umiejętności naprawy. Demontaż starej  czy uszkodzonej baterii następuje dopiero w przypadku gdy telefon jest rozłożony, a zasilanie jest odłączone od płyty głównej telefonu.
Bateria Huawei
Baterie w telefonach Huawei są bardzo mocno przytwierdzone do korpusu telefonu, a demontaż zużytej baterii nie należy do najłatwiejszych w przypadku napraw telefonu Huawei. Baterię podczas demontażu bardzo łatwo uszkodzić gdy nie posiada się odpowiedniego sprzętu do napraw telefonów. Skorzystanie z naszych usług zapewnia bezpieczne i profesjonalne wyjęcie baterii z telefonu. Co za tym idzie pozostałe elementy telefonu nie zostaną uszkodzone. Uszkodzenie baterii może spowodować nawet pożar i oparzenie które będzie wymagało hospitalizacji. Więc chyba nie warto narażać swojego zdrowia na naprawę telefonu skoro istnieje nasz serwis który zajmie się tym w profesjonalny sposób?

Wymiana tylnej obudowy szklanej w Huawei

Innowacyjne budowy telefonów, minimalizacja rozmiarów, maksymalizacja wydajności telefonu sprawia że producenci telefonów a między innymi Huawei stosują szklane pokrywy baterii dawniej zwane tylnymi klapkami baterii.
Tylna klapka Huawei
Zarówno jak w przypadku wyświetlaczy są one tylko hartowane co zwiększa ich wytrzymałość na zadrapania oraz naprężenia lecz nie są odporne na stłuczenia. A gdy już dojdzie do uszkodzenia tylnej szybki należy ją wymienić gdyż korzystanie z telefonu z uszkodzoną pokrywą baterii może skutkować dalszymi uszkodzeniami telefonu oraz może się dostać do środka telefonu wilgoć lub brud.
Koszt wymiany tylnej szybki nie jest drogi zazwyczaj naprawa tylnej pokrywy waha się w okolicach 150zł w zależności od modelu oraz jakości zastosowanej szybki.
 

Problem z ładowaniem Huawei

Telefon nie wykrywa ładowania, nie chce naładować baterii, rozładowuje baterię podczas podpięcia pod ładowarkę, nie ma transmisji z komputerem. To najczęstsze usterki związane z uszkodzonym portem ładowania w telefonie Huawei. Bez względu na to który z powyższych problemów występuje w Twoim telefonie należy wymienić uszkodzone złącze czy to MicroUSB czy występujące w nowszych modelach złącze USB Typu C Nie ma innej możliwości na naładowanie telefonu bez naprawy złącza oprócz modeli wspierających ładowanie bezprzewodowe modeli Huawei.
Wymiana złącza jest równie zaawansowana co wymiana baterii w telefonie i nie zalecamy podejmowania próby naprawy na własną rękę gdyż istnieje ryzyko uszkodzenia innych elementów telefonu a nawet uszkodzenie płyty głównej telefonu.
Koszt wymiany złącza w telefonie Huawei
Zazwyczaj jest to koszt około 120zł w zależności od modelu oraz stopnia zaawansowania naprawy może być to kwota większa jak podana. W celu wyceny naprawy złącza w Twoim Smartfonie zapraszamy do działu Cennik bądź kontaktu telefonicznego gdzie dowiesz się ile będzie kosztować wymiana złącza ładowania w Twoim telefonie.
Inne uszkodzenia w telefonach Huawei
Zdarzają się również inne uszkodzenia jak podaliśmy powyżej a należą do nich:
Wymiana uszkodzonej szybki aparatu.
Huawei P30 szybka aparatuTak jak w przypadku szybki przedniej telefonu jak i tylnej istnieje możliwość uszkodzenia szybki aparatu. Często bywa tak że uszkodzeniu ulega szybka aparatu a tylna pokrywa jest cała w takim przypadku jesteśmy w stanie wymienić samą szybkę ochronną aparat w telefonie. Koszt wymiany szybki aparatu w Huawei to około 100zł naprawa w przypadku dostępności część wynosi kilkanaście minut.
 

Naprawa Huawei po zalaniu

Telefon wpadł do wody, zamoczył się bądź wylała się na niego ciecz? Wymaga to naprawy. Ciecz która dostanie się do telefonu nie wyparuje w 100% sama. Płytę główną oraz elementy wewnętrzne telefonu należy oczyścić. Gdyż zazwyczaj natychmiast dochodzi do zwarć i powstawania nalotu na płycie głównej. Tak więc jeśli zależy Ci na swoim telefonie oraz chcesz mieć dostęp do danych zawartych w pamięci przynieś go do naszego serwisu. Zajmiemy się tym od razu aby uniknąć uszkodzeń wynikających z powodu zwarć na elementach które mogą uszkodzić się po ingerencji z cieczą.
Koszt związany z naprawą wynosi około 100zł bez wymiany elementów które uległy uszkodzeniu i nie ma możliwości ich regeneracji oraz wyczyszczenia po zalaniu.

Naprawa telefonu Huawei po upadku

Często zdarza się że telefon który upadł nie włącza się bądź ma problemy ze stabilnością działania lub po prostu nic nie wyświetla. Ten rodzaj usterki jest bardzo niebezpieczny dla telefonu a dokładniej pamięci która często pęka podczas mocnego upadku. Zachęcamy do dostarczenia telefonu do naszego serwisu gdzie sprawdzimy dokładnie co uległo uszkodzeniu i wycenimy ewentualny koszt naprawy Twojego telefonu.
 
To tylko część usług związanych z naprawą urządzeń marki Huawei jeśli nie ma informacji powyżej której szukasz skontaktuj się z nami telefonicznie bądź udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania poprzez formularz na naszej stronie.

Naprawa

Jak wyjść z Download Mode Samsung bez przycisku włączania / power?

Nov 10, 2020 przez Administrator

1. Pobierz program ReiBoot for Android : Tutaj 2. Zainstaluj program ReiBoot for Android 3. Włącz program ReiBoot for Android 4. Wybierz z okna programu One Click to Exit Download Mode 5. Telefon uruchomi się ponownie. więcej

Huawei Enjoy Z 5G - nadciąga tani średniak z 5G

May 22, 2020 przez Administrator

Niedawno w chińskim sklepie internetowym pokazał się nadchodzący model Huawei Enjoy Z 5G. Będzie to tani smartfon z obsługą 5G. Sklep jak narazie nie podał jeszcze ceny, ale za to wstawia zdjęcia urządzenia oraz jego skróconą specyfikację. Co zaoferuje nowy Enjoy?... więcej

Konieczna jest pomoc medyczna? Twój iPhone może Ci ją zapewnić!

May 22, 2020 przez Administrator

Już niedługo pokaże się aktualizacja systemu iOS 13.5, którą w tej chwili można testować. Nie zawiera ona dużo zmian, ale jedna funkcja może być pomocna, szczególnie teraz. Apple wraz z iOS 13.5 ma zezwolić automatyczne przesyłanie danych dotyczących stanu naszego zdrowia (np.... więcej