Konieczna jest pomoc medyczna? Twój iPhone może Ci ją zapewnić!

Napisane May 22, 2020 przez Administrator

Już niedługo pokaże się aktualizacja systemu iOS 13.5, którą w tej chwili można testować. Nie zawiera ona dużo zmian, ale jedna funkcja może być pomocna, szczególnie teraz.
Apple wraz z iOS 13.5 ma zezwolić automatyczne przesyłanie danych dotyczących stanu naszego zdrowia (np. informacji o przewlekłych chorobach czy alergiach) dyspozytorom medycznym.

W taki sposób, jeżeli będzie jakaś awaryjna sytuacja, ratownicy medyczni będą  wstępnie poinformowani i będą wtedy mogli lepiej nam pomóc.

Jeżeli interesuje was ta funkcja, to możecie już zacząć z wyprzedzeniem przygotować się na aktualizację iOS 13.5 i  zacząć wypełniać już teraz Kartę medyczną.

Aby to zrobić, trzeba wejść do aplikacji Zdrowie i zakładki Podsumowanie. Z kolei w sekcji Dane Medyczne trzeba wybrać pozycję Karta medyczna.

Właśnie tam trzeba wprowadzić informacje o chorobach, alergiach, zażywanych lekach czy też grupie krwi, a także udostępnić kontakty najbliższych.

Żeby zwiększyć przydatność takiej funkcji najlepiej umożliwić także dostęp do Karty medycznej na zablokowanym ekranie iPhone'a.

Apple ma wprowadzić aktualizację iOS 13.5 w ciągu kilku bliższych tygodni.


Naprawa

Czy da się naprawić rozbity ekran w telefonie?

Czy da się naprawić rozbity ekran w telefonie?

Mar 18, 2023 przez Administrator

Czy da się naprawić rozbity ekran w telefonie? Jeśli rozbijesz ekran swojego telefonu, może to być bardzo frustrujące i kosztowne do naprawy. Jednakże, jeśli szukasz sposobu na to, czy da się naprawić rozbity ekran w telefonie, to dobrze trafiłeś. W tym artykule omówimy różne... więcej

Co zrobić przed oddaniem telefonu do serwisu?

Mar 15, 2023 przez Administrator

Zanim oddasz swój telefon do serwisu, warto podjąć kilka prostych działań, które mogą pomóc w szybszej i skuteczniejszej naprawie urządzenia. Oto kilka wskazówek: Zrób kopię zapasową danych - Przed oddaniem telefonu do serwisu warto zrobić kopię... więcej

Jakie są rodzaje złącz ładowania w telefonach?

Mar 15, 2023 przez Administrator

W telefonach komórkowych występuje wiele różnych rodzajów złącz ładowania, które różnią się kształtem, wielkością i funkcjonalnością. Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane rodzaje złącz ładowania w telefonach: Micro USB - to najpopularniejsze... więcej