Kilka aplikacji które warto mieć w telefonie

Napisane Mar 30, 2020 przez Administrator

Najlepsze 10 aplikacji które warto mieć w swoim telefonie

Możliwe, że kupiłeś nowy telefon z Androidem i zastanawiasz się nad tym, jakie aplikacje zainstalować by korzystanie z niego było wygodne i przyjemne? Nasze  zestawienie pomoże Ci wybrać polecane i sprawdzone programy, bez których wielu nie mogłoby się obejść. Smartfon – kieszonkowy asystent dla każdego
Co jest niezbędne, aby nasz smartfon stał się asystentem podczas codziennych obowiązków? Oczywiście aplikacje. A tych jest cała masa. Dziś skupimy się na darmowych aplikacjach ułatwiających życie ze smartfonem. Zestawienie najbardziej przydatnych darmowych aplikacji na Androida pozwoli Ci uzupełnić dotychczasowy zbiór o kolejne, niezwykle funkcjonalne pozycje.

Wartość aplikacji w naszym telefonie jest ogromna. Bez aplikacji nich, nasz smartfon jest jedynie telefonem z dużym wyświetlaczem. Wzbogacony o niektóre aplikacje, staje się natomiast wszechstronnym urządzeniem przydatnym we wielu dziedzinach naszego życia. Proponowane przez nas aplikacje podzieliliśmy na działy, które opisują odpowiednio aplikacje zwiększające produktywność, gwarantujące większe bezpieczeństwo w użytkowaniu oraz zapewniające rozrywkę w telefonie. Prócz tak zwanych oczywistości, czyli aplikacji typu Google czy Facebook Messenger, Sklep Play proponuje rozwiązania umożliwiające pełne wykorzystanie potencjału smartfona.

Kategoria PRODUKTYWNOŚĆ


Aplikacja Odebrać telefon

Aplikacja filtruje połączenia na podstawie danych od samych użytkowników oceniających dany numer telefonu.
Jeżeli odbierasz masę telefonów z serii zaproszeń na pokazy garnków lub kolejnych propozycji kredytowych, ta aplikacja jest stworzona właśnie dla Ciebie. Telemarketerzy, ankieterzy czy pracownicy call-center potrafią uprzykrzyć życie oraz zająć nasz cenny czas, którego ciągle nam brakuje. Aplikacja telefonu stanowi skuteczną ochronę przed niechcianymi połączeniami. Co więcej, sam możesz wybrać poziom zabezpieczenia – od powiadomienia o niechcianym połączeniu po jego blokadę automatyczną. Lista zablokowanych numerów jest na bieżąco aktualizowana przez całą społeczność aplikacji.

Google keep / Notatki Google
Według nas jest to najlepsze z dostępnych narzędzi ułatwiających uporządkowane gromadzenie notatek. W aplikacji Google Keep stworzenie listy czy innych zadań do wykonania staje się proste i intuicyjne. Bardzo potrzebną funkcją aplikacji jest możliwość udostępniania notatki i wspólnego jej modyfikowania w czasie rzeczywistym. Aplikacja Google keep pozwala zbierać notatki nie tylko w postaci tekstu ale również zdjęć czy filmów. Świetną organizację zgromadzonych zapisków ułatwia oznaczanie ich właściwymi kolorami i etykietami a dostępna opcja wyszukiwania umożliwia błyskawiczne odszukanie niezbędnych informacji.

Aplikacja Microsoft OneDrive
Jeśli w smartfonie przechowujesz dużą ilość danych takich jak muzyka, zdjęcia oraz filmy, wówczas wolne miejsce do wykorzystania może się szybko skończyć. Usługa od firmy Microsoft OneDrive w darmowej wersji zapewnia dodatkowe 15GB pojemności dla zgromadzonych przez nas dokumentów. Co więcej, aplikacja ta gwarantuje dostęp do plików z dowolnego urządzenia. A co z bezpieczeństwem? Otóż nie musisz się obawiać o utratę zgromadzonych dokumentów na wypadek awarii telefonu. Wszystkie pliki są przechowywane w bezpiecznym miejscu. Kusząca jest także łatwość ich udostępniania. Zapomnij o pamięci flash czy wielkich załącznikach do maili. Wystarczy jeden link, a rodzina czy znajomi otrzymają dostęp do udostępnionych folderów.

Microsoft Word
Kolejna aplikacja od Microsoftu Word daje możliwość łatwej obsługi dokumentów pakietu Office także w smartfonie. Przegląd czy edycja plików otrzymanych w załącznikach mailowych nie będą stanowiły żadnego problemu dzięki niej. Jeżeli jesteś bloggerem, studentem, uczniem bądź Twoja praca związana jest z obsługą niejednego dokumentu, wówczas program ten bezdyskusyjnie jest potrzebą numer jeden na liście funkcjonalnych aplikacji. Microsoft Word zawiera także czytnik PDF, który pozwoli Ci na czytanie ulubionych książek, czasopism oraz artykułów w dowolnym czasie i miejscu.

Kategoria BEZPIECZEŃSTWO


LastPass Password Manager
Przez wielu użytkowników określany jako najlepszy multiplatformowy manager haseł nie tylko pod Android. LastPass to niezastąpiona aplikacja przechowująca hasła, która nie tylko ułatwia życie ale także zwiększa poziom bezpieczeństwa korzystania ze smartfona! Dla posiadaczy mnóstwa kont w różnych miejscach zapamiętanie wszystkich, nierzadko skomplikowanych haseł, graniczy z cudem i jest często nie możliwe do zapamiętania. Dlaczego by sobie nie pomóc aplikacją która zapamięta i bezpiecznie przechowa nasze hasła? Omawiana aplikacja umożliwia zgromadzenie wszystkich haseł w jednym, specjalnie zabezpieczonym miejscu. Aplikacja LastPass zapewnia bezpieczne przechowywanie wrażliwych danych z karty kredytowej, informacji z dokumentów tożsamości czy kluczy SSH.

Google Authenticator
Niezwykle przydatne narzędzie spośród aplikacji na smartfon dla osób dbających o bezpieczeństwo swoich kont. Google Authenticator odpowiada za generowanie kodów weryfikacji dwuetapowej na osobistym smartfonie. Weryfikacja dwuetapowa stanowi gwarancję wysokiego bezpieczeństwa. Oprócz standardowo wymaganego hasła użytkownik ma także obowiązek podania specjalnego kodu wygenerowanego na telefonie przez aplikację Google Authenticator. Ta dodatkowa warstwa ochronna sprawi, iż przechwycenie hasła nie będzie jednoznaczne z dostępem do osobistych danych.

Yanosik
Pozycja obowiązkowa dla osób, które sporo czasu spędzają w drodze. Czy zaskoczył Cię kiedyś niespodziewany błysk fleszy z fotoradaru, który bynajmniej nie oznaczał nic przyjemnego? Z Yanosikiem sytuacje te ograniczysz do minimum. Skorzystaj z darmowej pomocy asystenta drogowego informującego o kontrolach policyjnych, fotoradarach odcinkowych, stacjonarnych i tych umieszczonych na światłach oraz nieoznakowanych radiowozach. Bądź też na bieżąco z wszelkimi remontami drogowymi, wypadkami oraz innymi zagrożeniami czyhającymi podczas niejednej podróży.


Kategoria ROZRYWKA

Snapseed
Aktywność w różnych serwisach społecznościowych dla wielu osób oznacza potrzebę dysponowania atrakcyjnie obrobionymi zdjęciami. Program Snapseed prosty w obsłudze oraz posiadający duże możliwości. Efekty przeróbki zdjęć są natomiast bardzo zadowalające jak na aplikację tego typu. Oprócz zasadniczej edycji zdjęć, obejmującej ustawienia jasności, nasycenia czy kontrastu, aplikacja stanowi świetne narzędzie do nakładania na zdjęcia ciekawych efektów i filtrów. Dodatkową zaletą jest możliwość przerabiania wybranego obszaru edytowanej fotografii.

Aplikacja Pocket
Każdego dnia spędzamy bardzo dużo czasu na przeglądaniu sieci i tego co się tam dzieje . Kto z nas przypadkiem nie natrafił podczas chwilowej przerwy w pracy na jakiś zajmujący artykuł, intrygujący film lub ciekawy przepis kulinarny? Zamiar późniejszego zapoznania się z interesującymi treściami może spełznąć na niczym, jeśli odpowiednio nie zadbamy o zachowanie znalezionej strony. Nie zawsze jednak jest to takie proste. Aplikacja Pocket wychodzi naprzeciw naszym potrzebom. Dzięki niej możemy przechowywać treści, z którymi stykamy się przez cały dzień, po to, aby w wolnej chwili na spokojnie do nich wrócić.

Aplikacja Spotify
Dzięki znanym i cenionym serwisom streamingowym sposób słuchania muzyki wkroczył na zupełnie nowy poziom. Jednym z kultowych serwisów jest już słynny Spotify. Dzięki zainstalowaniu tej aplikacji na swoim smartfonie, tysiące ulubionych piosenek i podcastów będzie do Twojej dyspozycji gdziekolwiek się znajdujesz. Masz do wyboru playlisty innych użytkowników oraz możliwość utworzenia własnej z ulubionymi utworami.

No tags added.