Kontakt

Serwis telefonów Warszawa

Serwis telefonów "NR6.pl"
Al. Prymasa Tysiąclecia 76d
Wola, Warszawa 01-424 Polska

serwis@nr6.pl

Zadzwoń - 737-334-472


Godziny otwarcia:

Poniedziałek - Piątek 08:00 - 18:00

Sobota: Nieczynne

Niedziela: Nieczynne


 

 

Simlock - czym jest i jak sprawdzić, czy telefon go ma?

Simlock to jedno z najczęściej spotykanych ograniczeń na rynku telefonów komórkowych. Co to dokładnie oznacza? Czy simlock jest legalny? Jakie są sposoby na usunięcie tego ograniczenia? Na te i inne pytania dotyczące simlocka odpowiemy w tym artykule.

simlock

Simlock to zabezpieczenie stosowane przez operatorów komórkowych w celu ochrony urządzeń mobilnych. Kilka lat temu była to powszechna praktyka, ale obecnie stosowanie simlocka jest rzadkością. Zazwyczaj urządzenie z takim zabezpieczeniem może być używane jedynie w ramach jednej sieci. Możemy spotkać różne rodzaje blokad simlocka, takie jak blokada na dany kraj, blokada na daną sieć lub całkowita blokada karty SIM. Simlock jest zabezpieczony przez dwa kody sieci: MNC, identyfikujący naszą sieć, oraz MCC, identyfikujący nasz kraj.

Sprawdzenie, czy telefon ma simlocka, jest łatwe. W przypadku urządzeń mobilnych z kartą SIM wystarczy włożyć do telefonu kartę innego operatora i sprawdzić, czy działa poprawnie. Jeśli nie mamy karty SIM, musimy włączyć urządzenie bez niej, przejść do menu serwisowego za pomocą ciągu znaków #7378423## lub *#7465625# i sprawdzić, czy w opcjach network lock, SP lock lub subset lock widnieje ON lub X, co oznacza blokadę simlock.

Korzystanie z urządzenia mobilnego z simlockiem może uniemożliwić zmianę operatora lub użytkowanie telefonu za granicą. Dlatego warto usunąć simlocka, co można zrobić u operatora lub w specjalistycznym punkcie od kilkudziesięciu złotych.

Simlock co to jest?

Definicja simlocka

Simlock to blokada nałożona przez operatora sieci komórkowej na telefon komórkowy, uniemożliwiająca korzystanie z usług innych operatorów. Innymi słowy, simlock sprawia, że telefon można używać tylko z kartą SIM od jednego konkretnego operatora.

Jak działa simlock?

Simlock działa poprzez blokowanie możliwości korzystania z innych kart SIM. Dzięki temu operator sieci komórkowej może zabezpieczyć swoje interesy, uniemożliwiając klientom korzystanie z usług innych operatorów, którzy mogą oferować tańsze ceny lub lepsze warunki.

Czy simlock jest legalny?

Simlock jest legalny, jednakże zgodnie z prawem, operator sieci komórkowej ma obowiązek informować klienta o tym ograniczeniu przed zakupem telefonu. Jeśli takiej informacji nie było, klient ma prawo do usunięcia simlocka bezpłatnie.

Jak usunąć simlock?

Sposoby na usunięcie simlocka

Istnieją trzy sposoby na usunięcie simlocka z telefonu komórkowego:

Poprzez operatora sieci komórkowej – można poprosić o usunięcie simlocka bezpłatnie lub za opłatą, w zależności od umowy zawartej z operatorem.

Poprzez serwis – można zlecić usunięcie simlocka w serwisie, jednakże wiąże się to z kosztami.

Samodzielnie – istnieje możliwość samodzielnego usunięcia simlocka, jednakże wymaga to wiedzy technicznej oraz odpowiedniego oprogramowania.

Jak usunąć simlock samodzielnie?

Aby usunąć simlock samodzielnie, należy wykonać następujące kroki:

  1. Znaleźć kod do usunięcia simlocka – kod ten można uzyskać poprzez specjalne serwisy internetowe, które oferują generowanie kodów odblokowujących.
  2. Wyłączyć telefon i wyjąć kartę SIM.
  3. Włączyć telefon i wpisać kod odblokowujący.
  4. Odczekać, aż telefon się zrestartuje.
  5. Sprawdzić czy blokada została zdjęta w prawidłowy sposób.

Naprawa

Profesjonalny Serwis Telefonów w Warszawie - Naprawa Najnowszych Modeli

Oct 26, 2024 przez Administrator

Szukasz niezawodnego serwisu telefonów w Warszawie, który obsługuje najnowsze... więcej

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung S24 Warszawa

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung S24 Warszawa

Oct 26, 2024 przez Administrator

Uszkodzenie wyświetlacza w nowoczesnym telefonie, takim jak Samsung S24, może być niezwykle... więcej

Phubbing a fonoholizm

Jul 3, 2023 przez Administrator

Phubbing i fonoholizm to dwa powiązane ze sobą terminy, które odnoszą się do nadmiernej... więcej